Tabela Hizmetleri

Eczane Tabelası

Eczane Tabelası

Sağlık sektöründe yer alan eczanelerde eczane tabelası kullanımı yasal mevzuata göre belirlenmiştir. Eczane tabelası yönetmeliğine göre tabela içerisinde yer alan özel boyutları vardır. Burada amaç  haksız rekabeti önlemektir.

Yeni Mevzuata Göre Eczane Tabelası

Yeni mevzuata göre, eczane tabelalarının ışıksız olması gerektiği önemli bir durumdur. Ancak, eczacının isteğine bağlı olarak, eczane yazısı ışıklı ya da ışıksız olabilmektedir.

Yeni bir eczane tabelası yaptırmak istiyorsanız, bu konuda deneyimli bir firma ile çalışmak oldukça önemlidir. 

Eczane Tabelası

Eczane Tabelası Özellikleri

Eczane tabelası talepleriniz için bizi hemen arayabilir ya da keşif talebinde bulunabilirsiniz.

Eczane tabelalaında ara profillerin ve taşıyıcı yapısının yönetmeliğe uygun bir şekilde yapılmasına özen gösterilmelidir. Tabela içerisine su girişi engellenecek şekilde tasarlanmalıdır.

Tabela boyutları kanunda belirtilen ölçülerde olmalıdır Bununla birlikte tabelada kullanılacak renkler sadece kırmızı ve beyaz renkt olmalıdır. Eczane yazısının pleksi vakum yapılarak oluşturulması uygundur ve tabelada yer alan eczane yazısının ışıklandırılması mecburi bir durumdur. Ayrıca nöbetçi eczane tabelalarının eczane tabelalarından farklı olduğu, boyut olarak daha küçük yapıda olduğu, LED eczane tabelası özelliği taşıdığı ve temizliğinin kolay olduğu belirtiliyor.

Eczane Tabelası Standartları

Levha 1. Zemin ölçüsü 200 cm olan eczane tabela standartları:

 • Beyaz Tabela: 150 x 50 cm
 • Kırmızı Tabela: 200 x 45 cm
 • Eczane Harf Yüksekliği: 25 cm
 • Eczane İsmi Harf Yüksekliği: 9 cm

Levha 2. Zemin ölçüsü 300 cm olan eczane tabelası:

 • Beyaz Tabela: 225 x 80 cm
 • Kırmızı Tabela: 300 x 70 cm
 • Eczane Harf Yüksekliği: 38 cm
 • Eczane İsmi Harf Yüksekliği: 14 cm

Eczane Tabelası Örnek Çalışmaları

Eczane Tabelası için örnek çalışmalarımıza aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Eczane Tabela Fiyatları

Eczane tabelası fiyatları, tabela tasarımı sırasında yapılacak iş şartları ve boyutuna göre farklılık gösterir. Her bütçeye uygun bir eczane tabelası tasarlanabilir.

Tabelanın genişlik ve uzunluğuna göre fiyatları değişiklik gösterebilir. Yeni bir eczane tabelası yaptırmak istiyorsanız, bu konuda deneyimli bir firma ile çalışmak önemlidir. Aksi takdirde, beklediğiniz kalitede bir ürün elde etmeyebilirsiniz. Tabelanın yönetmeliklere uygun olarak tasarlanıp üretildiğinden emin olmalısınız. Tabelanın ışıklı olup olmaması tamamen eczacının tercihine bağlıdır.

Işıklı bir eczane tabelası tercih edilirse, eczane yazısında LED aydınlatma kullanılmalı ve eczane isminde kesinlikle aydınlatma olmamalıdır. Fiyatlar bu hususa göre değişkenlik gösterir.

Eczane Tabelasında Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

 • Tabela üzerinde harf ile oluşturulan isimler ve “eczane ismi” görüldüğü üzere belirli bir boyutta olmalıdır. Ancak bunun yanında tabelanın boyutlarına göre bu yüksekliklerin değiştiği de görülebilmektedir
 • Eczane tabelasında yasal standartlara uyulması çok önemlidir. Yönetmeliğe göre zemin ölçüsü 200 cm, 300 cm ve 400 cm tabelalar için ölçü standartları bulunmaktadır.
 • Eczane tabelası, profil malzemelerden tasarlanan bir taşıyıcı yapısı olan bir tabela türüdür.
 • Eczane tabelası, profil malzemelerden tasarlanan bir taşıyıcı yapısı olan bir tabela türüdür.
 • Tabela içerisine su girişi engellenecek şekilde tasarlanmalıdır. Tabela profillerinin paslanmaması için antipas ile boyanması da önemlidir.
 • Tabela, gofrajlı alüminyum ile kaplanmalı ve arka kısmı 0,05 mm et kalınlığında olmalıdır. 
 • Eczane tabela boyutları, kanunda belirtilen ölçülerde olmalıdır ve bu ölçüler, eczanenin yer aldığı alana ve ortama göre belirlenmelidir.
 • Tabela üzerinde kullanılacak renkler, kırmızı ve beyaz olmalıdır ve ürünü boyamadan önce mutlaka krom kaplama ve alemine işlemi uygulanmalıdır. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Roll Up Baskı Hizmetleri

Alüminyum kasaya sahip olan ve markaların tanıtımında etkili kullanılan tanıtım aracı

Vinil Baskı Hizmetleri

PVC asıllı baskı çeşidi olan Vinil Baskı Hizmetleri reklamcılığın vazgeçilmez bir ürünüdür.

Folyo Baskı Hizmetleri

Hem iç mekan, hem de dış mekanlarda kullanılan dijital baskı yöntemlerinden

Eczane Tabelaları Keşif Talebi ve İletişim
Tabela ve Reklamlarımızla firmanızın ihtiyacı olan dinamikleri iyi analiz ederek ve sizi daha yakından tanıyarak ihtiyaçlarınızı belirliyoruz.   Bize Ulaşın

   KONUM

   Abdurrahmangazi Mah, Ferah Caddesi Çamoluk Sk. No:15
   Sultanbeyli/İstanbul

   P.tesi - C.tesi 9:00-19:00

   Çalışmalarımızda İş Sağlığı ve Güvenliği önlemleri KKD şartlarına büyük önem vermekteyiz.

   EMSA Reklam Hakkında

   EMSA REKLAM Kimdir?

   2008 yılından bu zamana elde ettiğimiz tecrübeler ışığında bütün müşterilerimizin ihtiyaçlarına yönelik en uygun çözümleri belirleyip, hizmette kalite ve eşitlik ilkelerine bağlı kalmak önceliğimizdir.

   Emsa Reklam, normal bir serviste rastlayamayacağımız tecrübe, fiyat seçenekleri ve ilgili malzemeler ile profesyonel sonuçlar sunmaktadır.

   Reklam söz konusu olduğunda, işinizi konunun uzmanı olan ellere emanet etmelisiniz. Bizler bu alandaki tecrübemiz ve başarılarımız ile hizmetinizdeyiz.

   Emsa Reklam, normal bir serviste rastlayamayacağımız tecrübe, fiyat seçenekleri ve ilgili malzemeler ile profesyonel sonuçlar sunmaktadır.

   Baskı & Tabela

   Yeni nesil ürünler arasında yer alan tabela ve reklam ürünlerimiz, size işinizde kolaylık sağlayacak, iş akışınızı hızlandıracaktır. Çeşitli seçenekler ile sunulan ürünlerimiz, ihtiyaçlarınıza uygun olarak seçebilir, işletmenizi için en iyi sonucu edebilirsiniz

   Ön Keşif Hizmetleri

   Tabela ve Reklamlarımızla firmanızın ihtiyacı olan dinamikleri iyi analiz ederek ve sizi daha yakından tanıyarak ihtiyaçlarınızı belirliyoruz. Bunun için öncelikle ön keşif formumuzu doldurarak bize ulaştırmanız ya da iletişim hattımızı aramanız yeterli olacaktır.

   Hakkındaki Videoyu Oynat Totem Tabela Hizmetleri

   Tabela Reklam Uygulamaları

   Hakkındaki Videoyu Oynat Folyo Baskı Hizmetleri

   Dijital Baskı Uyglamaları

   Bir yanıt yazın

   E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir